בע"מ
שנקר יועצים
בע"מ
שנקר יועצים
Slider

ניהול משברים

כיצד נערכים למשבר?
איך מנהלים משבר נכונה?
כיצד ממפים תרחישים פוטנציאליים?
מהי ערכת משבר?
איך הופכים משבר להזדמנות?

ברגעים הראשונים שלאחר פרוץ משבר ארגוני יש לקבל החלטות גורליות וקשות בתחום הלוגיסטי, התפעולי, הכלכלי, האנושי, הערכי והתקשורתי. ברגעים אלה מוניטין החברה במבחן, ואיתו גם מוניטין ההנהלה והמנכ"ל.
עכשיו כל דקה חשובה. כל פעולה משפיעה.
חשוב וניתן להיערך מראש.

לשם כך גיל שנקר כאן, לשירותך.
image

מהו משבר ארגוני?

אירוע חריג הגורם לסטייה משמעותית מהפעילות התקינה של הארגון ועלול לפגוע בלקוחות, בעובדים, בסביבה, ברכוש, במכירות ובתדמית הארגון. עוצמת המשבר נקבעת על פי רמת הפגיעה או פוטנציאל הפגיעה בעת התרחשותו. 

חברות מובילות רבות בתחומי המזון, מוצרי הצריכה, הביטחון, התרופות כמו גם משרדי ממשלה, ערוכות לאתר משבר ולנהלו במועד הקריטי, בעזרת צוות מיומן ותוכנית פעולה ברורה.

מתי נוצר משבר ארגוני?

משבר עלול להיווצר מבעיה במוצר או שירות של החברה, מדליפת חומר מסוכן, מתאונת עבודה קשה, מהתנהלות בלתי תקינה של החברה, מטעות ברגולציה או מסערה תקשורתית הנובעת משמועה שמקורה בטעות.

גיל שנקר מלווה בעשור האחרון חברות רבות, גדולות ובינוניות, מקומיות ובינלאומיות, בהכנתן להתמודדות עם משבר לצורך שמירת אחד הנכסים היקרים ביותר לארגון - המוניטין.

אפשר להיערך לכל משבר

ניהול משבריםכל ארגון יכול להכין את עצמו מראש ליום המשבר, בעזרת המתודולוגיה שפיתח גיל שנקר, על בסיס 13 שנות ניסיון בהכנת חברות מקומיות ובינלאומיות מובילות להתמודדות מובנית עם מצבי משבר.

ההיערכות ליום המשבר כוללת: גיבוש צוות משברים צוותים תומכים (תקשורת, לקוחות, תפעול, מדע, לוגיסטיקה ועוד), תכנון מתודולוגיה סדורה ומפורטת, טבלאות ורשימות חיוניות, יצירת כלים מיידיים להפעלה (כלי תקשורת, לוגיסטיקה, שירות טלפוני, אתר האינטרנט) ועוד. 

כל אלה מרכיבים ערכת משברים שתיתן בבוא היום את הכלים הנדרשים לניהול כל המשאבים הארגוניים, לצורך התמודדות מובנית, מלאה ומתוזמנת בקול אחד מול כלל קהלי היעד. ערכת המשברים מתוחזקת בצורה שוטפת, במיוחד לאחר אירועים חריגים.
image
image

מיפוי משברים פוטנציאליים

כשלב מקדים הכרחי להכנת ערכת המשברים, שנקר מבצע מיפוי של כלל המשברים פוטנציאליים שעמם עלול הארגון להתמודד, ומאבחן את רמת המוכנות הקיימת לכל אחד מן התרחישים, את קהלי היעד, ואת אופן ניהול המשברים שהיה נהוג עד כה בחברה.

כיצד ממזערים סיכונים?

תהליך מיפוי וסיווג המשברים הפוטנציאלים, מתקבל תוצר חשוב נוסף: הארגון מודע לסיכונים, מנהל אותם וממזער את הסיכוי לפריצת חלק מן המשברים הפוטנציאליים. את הפעילות מלווה גיל שנקר בייעוץ מלא לצוותי שיפור ומזעור הסיכונים, ובתכנון התראות מתאימות לכל סיכון. התראות אלה יצביעו על תנודת הסיכון למצב משבר, ויסמנו את הצורך בהפעלת ערכת המשברים שהוכנה מראש.

גיבוש תיקי תרחיש

על בסיס מתודולוגיה סדורה, ועל סמך מיפוי המשברים הפוטנציאליים, מגובשים תיקי תרחיש לכל תרחיש מרכזי שהסבירות להתרחשותו גבוהה. תיקים אלה מכילים מסרים מרכזיים, הודעות ומודעות לתקשורת, חוות דעת מקצועית של מוביל דעה, תסריטי שיחה, חומר מדעי רלוונטי, עקרונות פעולה בהיבטי תקשורת, תפעול, לוגיסטיקה ומדע, ורשימות אנשי קשר ואנשי מקצוע מובילים שעשויים לתרום לניהול התרחיש.
גיל שנקר מומחה בהטמעת התוצרים (ערכת משברים ותיקי תרחיש) ע"י הדרכה והכשרת בעלי התפקידים, סדנאות לצוות המשברים, וסימולציות (על פי הודעה מראש, או/ו, בהפתעה).

שירותים בשעת משבר

בשעת משבר מלווה שנקר את החברות באופן צמוד ושותף, תוך מתן ייעוץ מלא לאנשי צוות המשברים במרחב התחומים והמשאבים הארגוניים המופעלים בכדי להוביל ניהול של כל משבר.
image
image

תחקירים לאחר המשבר

כמו כן, גיל שנקר מבצע תחקירים לאחר משבר בארגון. התחקיר בוחן את התמודדות הנהלת הארגון בכלל ההיבטים הנדרשים, ולפי לוחות זמנים, ומביא בפני מקבלי ההחלטות את החוזקות והחולשות בניהול המשבר. תהליך זה מפרה ומשפר את יכולות החברה לקראת המשבר הבא.

מאגר יועצים ומומחים

גיל עובד בשיתוף פעולה מלא עם מגוון שותפים עסקיים, הפועלים עמו לקראת ובעת ניהול משבר: יועצי איכות ובטיחות מזון, מומחי רגולציה, עורכי דין מהשורה הראשונה, מומחי איכות סביבה, מומחי בטיחות בעבודה, רופאים בתחומים שונים, דוברים, אנשי יחסי ציבור, אנשי פרסום, לוביסטים מובילים ועוד. מומחים אלה זמינים לפעילות מיידית עם לקוחותיו של גיל ומתורגלים בעבודת צוות המשברים.
רחוב גורדון 10, רעננה
טלפון: 09-7724499
נייד: 054-9727487
פקס: 09-7724499
10 Gordon St., Raanana, Israel
Tel. 054-9727487, 09-7724499
info@gilshenkar.co.il
linkedin

Please publish modules in offcanvas position.