בע"מ
שנקר יועצים
בע"מ
שנקר יועצים
Slider

ניהול שינויים

image

מדוע חשוב לבצע ניהול שינויים כדי להשתפר?

ארגון שמתקיים בסביבה דינמית צריך להשתנות בלא הרף כדי להשתפר. לכן, לא פלא שאחד מהגורמים הקבועים היחידים בחיי הארגון הינו שינוי מתמיד.

רבים וטובים אמרו זאת בעבר (הרקליטוס: "שום דבר אינו מחזיק לנצח, רק שינויים", א.פ. סלואן, מנהל בכיר ב"ג'נרל מוטורס": "הדבר הקבוע היחיד בארגונים הוא השינוי"), ואין ספק שגם בעתיד יוסיפו לתהות - כיצד עניין כה שגרתי, כשינוי, טומן בחובו סכנה לערעור הארגון בכל פעם מחדש?

אחד ההסברים לכך נוסח היטב בידי דניאל כהנמן, הישראלי זוכה פרס הנובל, שטען כי הרתיעה מפני הפסד היא שמביאה בדרך כלל להעדפת יציבות על פני שינויים.

ניהול שינוי דורש התייחסות הדומה לזו של ניהול משבר. כמו משבר, גם שינוי טומן בחובו שלל הזדמנויות, שאם אינן מנוצלות נכונה, הן עלולות להפוך לאיומים וכשלים. אם אנו מנהלים נכון את השינוי, ומזהים מראש את תרחישי הכשל ואת הדרך שבה נהפוך כל איום להזדמנות, הדבר יעלה משמעותית את הסיכוי להצלחת השינוי.
כל שינוי ארגוני באשר הוא (שינוי טכנולוגי, שינוי אסטרטגי, שינוי מבני, שינוי פוליטי, מיזוגים ורכישות, צמצומים, שינוי תרבותי, מעבר למיקום חדש, התמודדות עם משבר תקשורתי וכו') דורש היערכות מתאימה, וניהול מדוקדק, שאם לא כן, יגרור התנגדויות, מצד כל גורם שעתיד "להפסיד" כתוצאה ממנו, במישרין ובעקיפין.

הנהלת הארגון צריכה להתכונן היטב לקראת לכל שינוי, לאתר מראש התנגדויות צפויות, ולפתור אותן מבעוד מועד, על ידי תקשור מסרים המניעים את אנשי הארגון לקבלת השינוי בברכה.

קראו עוד על כך במאמר בנושא החשיבות של ניהול שינויים

גיל שנקר הינו יועץ תקשורת מומחה, עתיר ניסיון ומוניטין בליווי מנהלים וארגונים בהקמה ובפיתוח של יחידות תקשורת פנים, ובהטמעת שינויים ארגוניים, כולל:

פיתוח תשתיות, ערוצים וכלים לחיזוק התקשורת הפנים ארגונית: פיתוח וגיבוש כלים וירטואליים, כלים כתובים, קמפיינים פנים ארגוניים, הנחיית סדנאות ייחודיות לחברי הנהלה ומנהלים לשיפור התקשורת בארגון, פיתוח כלי הערכה, מדידה ובקרה

ליווי תהליכי שינוי: גיבוש תוכניות הטמעה, גיבוש אסטרטגיות וניהול מהלכים פנימיים, ניסוח מסרים, פיתוח ערוצים וכלים להטמעת השינוי, רתימת מנהלים להובלת השינוי, גיבוש מדדים וכלי בקרה לליווי השינוי 

הטמעת חזון הארגון וערכיו: הפיכת ערכים להתנהגויות - תרגום הערכים להתנהגות יום יומית והטמעתם בקרב כלל הקהלים בארגון

ליווי ויעוץ בעיתות משבר: גיבוש ופיתוח תוכניות ייחודיות לארגונים במצבי משבר ואי וודאות כגון התייעלויות, פיטורים, משבר תקשורתי הפוגע במהלך העבודה התקין, תקלה חמורה במערכי הפיתוח והייצור וכו'

שילוב מתודולוגיות חדשניות ויצירתיות עם כלי בקרה ומעקב
image
רחוב גורדון 10, רעננה
טלפון: 09-7724499
נייד: 054-9727487
פקס: 09-7724499
10 Gordon St., Raanana, Israel
Tel. 054-9727487, 09-7724499
info@gilshenkar.co.il
linkedin

Please publish modules in offcanvas position.